• info@beylersaglik.com
  • 0090 312 242 2441
  • TR / EN
News Photo

UGANDA BİLİŞİM BAKANLIĞI VE YATIRIM DAİRESİ ZİYARETİ

Beyler Group tarafından organize edilen ve Türkiye’nin seçkin firmalarının katılım sağladığı Uganda iş gezisi devam ediyor.
Uganda Dışişleri Bakanlığı tarafından uygulanan protokolle karşılanan heyetimiz, CEO’ muz Dr Hulusi Söğütlü başkanlığında Uganda Bilgi Teknolojileri Bakanı Sayın Ogwang Peter, Uganda Bilgi Teknolojileri Müsteşarı Baglire Vincent Walswa ve diğer üst düzey Bakanlık yetkilileriyle biraraya geldiler. Heyette bulunan Firmaların kendini tanıtımıyla başlayan toplantı, Uganda da Heyetimiz tarafından yapılması planlanan projelerle ilgili ayrıntıların konuşulmasıyla devam etti. Tüm taraflar Türkiye Uganda arasında Bilişim konusunda işbirliği yapılması konusunda mutabakata vardılar.


Avrupa Birliği tarafından açılan proje çağrılarını Sağlık Bakanlığı yetkililerine anlattığını ifade eden Dr Hulusi Söğütlü bu konuda Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’ nında projeye dahil olmasını ve bu projenin Uganda için çok önemli olduğunu anlattı. Bilgi Teknolojileri Bakanı Sayın Ogwang Peter bu konuda kendilerine düşen her türlü göreve hazır olduklarını ve en kısa zamanda tüm tarafların birarada olduğu genişletilmiş bir toplantı yapılmasının doğru olacağını belirtti.


Uganda Bilgi Teknolojileri Bakanı Sayın Ogwang Peter ve Bilgi Teknolojileri Müsteşarı sayın Baglire Vincent Walswa’ ya konukseverliği İçin teşekkür ediyoruz ve Türkiye Uganda arasındaki işbirliğinin gelişerek devam edeceğine her türlü inancımızı sürdürüyoruz.

BU HABERİ PAYLAŞ

YORUM İÇERİĞİ

Deneyimlerimizden ve ilişkilerimizden yararlanmak istermisiniz.